امروز یک درگیری گسترده میان اسلام ناب و اسلام امریکایی که بدنبال سازش با جبهه استکبار است در جریان می باشد .

جدال دو اسلام
۵ آذر ۱۳۹۷ 175 6.5 KB 13 0

جدال دو اسلام

امام خمینی (ره) را به واقع می توان احیاگر دین مبین اسلام در جهان امروز دانست که با الگوگیری از سیره پیامبر اکرم و ائمه معصومین (علیهم السلام) بدنبال مقابله و مبارزه همه جانبه با جبهه باطل و استکبار جهانی بوده است .

همه تلاش امام خمینی (ره) در برپایی نظام اسلامی برای زمینه سازی انقلاب جهانی اسلام است . بر این اساس امام (ره) بدنبال تبیین اسلام واقعی و اصیل در مقابل قرائت های التقاطی و متحجرانهاز اسلام است. که به شدت هرگونه مبارزه و جهاد در مسیر اعتلا و احیا اسلام را نفی می کنند و در مسیر اهداف جهانخوران و ابرقدرتها حرکت می کنند. این مسئله را بخوبی می توان در کلام امام (ره) در برهه های تاریخی مختلف درک کرد .

ایشان در پیام شهادت عارف الحسینی رهبر شیعیان پاکستان 67/6/14 می نویسند : (...بزرگترین فرق روحانیت و علمای متعهد اسلام با روحانی‏نماها در همین است که علمای مبارز اسلام همیشه هدف تیرهای زهرآگین جهانخواران بوده‏اند و اولین تیرهای حادثه قلب آنان را نشانه رفته است؛ ولی روحانی نماها در کنف حمایت زرپرستان دنیاطلب، مروّج باطل یا ثناگوی ظلمه و مؤید آنان بوده‏اند. تا به حال یک آخوند درباری یا یک روحانی وهابی را ندیده‏ایم که در برابر ظلم و شرک و کفر، خصوصاً در مقابل شوروی متجاوز و امریکای جهانخوار ایستاده باشد. همان‏گونه که یک روحانی وارستۀ عاشق خدمت به خدا و خلق خدا را ندیده‏ایم که برای یاری پابرهنگان زمین لحظه‏ای آرام و قرار داشته باشد و تا سر منزل جانان علیه کفر و شرک مبارزه نکرده باشد. و عارف حسینی اینگونه بود. و ملتهای اسلامی حتماً دلیل این واقعه را دریافته‏ اند که چرا در ایران «مطهری»ها و «بهشتی»ها و شهدای محراب و سایر روحانیون عزیز، و در عراق «صدر»ها و «حکیم»ها و در لبنان «راغب‏ حرب»ها و «کُرّیم»ها، و در پاکستان «عارف‏ حسینی»ها، و در تمامی کشورها روحانیون درد آشنای اسلام ناب محمدی ـ صلی اللّه‏ علیه و آله ـ هدف توطئه و ترور می‏شوند.)

از همین جاست که به گفته امام (ره) رویارویی (اسلام ناب محمدی)و(اسلام امریکایی) شکل می گیرد. امام خمینی(ره) در سالهای پایانی عمر خویش به شدت در مورد نفوذ اسلام امریکایی و مبانی فکری ان در جامعه و نظام اسلامی هشدار می دهد و درصدد اشکار نمودن ویژگی های این جریان فکری و سیاسی خطرناک برای همه امت اسلام است .

ایشان در این زمینه می فرمایند : فرزندان عزیز جهادی‏ام به تنها چیزی که باید فکر کنید به استواری پایه ‏های اسلام ناب محمدی ـ صلی ‏اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ است. اسلامی که غرب، و در رأس آن امریکای جهانخوار، و شرق و در رأس آن شوروی جنایتکار را به خاک مذلت خواهد نشاند. اسلامی که پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومین و فقرای جهانند و دشمنان آن ملحدان و کافران و سرمایه‏داران و پول‏ پرستانند. اسلامی که طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی ‏بهره بوده ‏اند؛ و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله‏ گر و قدرت‏مداران بازیگر و مقدس نمایان بی‏ هنرند.» (صحیفه امام، ج21، ص204)

این بیان امام (ره) به خوبی نشان می دهد که ایشان با چه نگاه و اندیشه ای پا در مسیر مبازره و مقابله با استکبار و اذناب داخلی ان گذاشته اند و بدنبال تحکیم و تثبیت این مسیر مبارزه هستند .

از این رو در فرمایشات دیگر در این زمینه ویژگی های اسلام امریکایی را اینگونه بیان می کنند :

(شما باید نشان دهید که چگونه مردم، علیه ظلم و بیداد، تحجر و واپسگرایی قیام کردند و فکر اسلام ناب محمدی را جایگزین تفکر اسلام سلطنتی، اسلام سرمایه‏ داری، اسلام التقاط و در یک کلمه اسلام امریکایی کردند. شما باید نشان دهید که در جمود حوزه ‏های علمیۀ آن زمان که هر حرکتی را متهم به حرکت مارکسیستی و یا حرکت انگلیسی می‏کردند، تنی چند از عالمان دین باور دست در دست مردم کوچه و بازار، مردم فقیر و زجر کشیده گذاشتند و خود را به آتش و خون زدند و از آن پیروز بیرون آمدند. ) (صحیفه امام، ج21، ص240 )

یا در پیام خود خطاب به هنرمندان و خانوده های شهدامی نویسند : ( تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهندۀ اسلام ناب محمدی ـ صلی اللّه‏ علیه و آله و سلم ـ اسلام ائمۀ هدی ـ علیهم السلام ـ اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبندۀ سرمایه‏داری مدرن و کمونیسم خون‏آشام و نابود کنندۀ اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» باشد. ) (صحیفه امام، ج21، ص145)

با نگاهی به فضای داخل کشور و سطح منطقه به خوبی می توان پی برد که تقابل اسلام امریکایی و اسلام ناب محمدی به بالاترین حد خود رسیده است و چگونه برخی افراد و جریانهای سیاسی بدنبال گفتمان اسلام امریکایی و سازش با استکبار و دور نمودن مسیر انقلاب اسلامی از اسلام ناب محمدی و ارمانهای ان هستند .


مطالب مرتبط