با حضور تولیت آستان قدس رضوی چاپ جدید «تفسیر ابوالفتوح» با تقریظ آیت الله العظمی شبیری زنجانی، در بیت این مرجع عالیقدر جهان تشیع در قم رونمایی شد.

رونمایی از چاپ جدید تفسیر«روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن»

رونمایی از چاپ جدید تفسیر«روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن»

مراسم رونمایی از چاپ جدید تفسیر گرانسنگ «روض الجنان و روح الجنان فی تفسیر القرآن» مشهور به تفسیر شیخ ابوالفتوح رازی با تقریظ عالمانۀ مرجع عالی‌ قدر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(دام‌ظله) در محضر معظم‌ له و با حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در قم رونمایی شد.

آیت الله شبیری زنجانی در این مراسم از کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین و غنی ‌ترین کتابخانه‌ های جهان اسلام نام برد و عنوان کرد: بنده در گذشته بسیار به مشهد مقدس مشرف می‌ شدم و با این کتابخانه بسیار مأنوس بودم.

این مرجع عالی‌قدر با تأکید بر اینکه با کار علمی باید تلاش کرد تا تفسیر ارزشمند ابوالفتوح از مظلومیت خارج شود، گفت: بشارت چاپ این کتاب بسیار خرسند کننده بود، این کتاب ارزشمند بسیار مظلوم است و امیدوارم با چاپ جدید بیش از پیش مورد توجه علما، پژوهشگران و طلاب قرار بگیرد.

گفتنی است؛ کتاب‌ «تفسیر ابوالفتوح رازی» یکی از بهترین‌ و سودمندترین‌ تفاسیر جهان‌ اسلام‌ و مقبول‌ ترین‌ نگارش‌ های‌ قرآنی‌ به زبان فارسی در تاریخ‌ است‌ که توسط حسین‌ بن‌ علی‌ بن‌ محمّدبن‌ احمد خزاعی‌ نیشابوری‌ معروف‌ به‌ شیخ‌ ابوالفتوح‌ رازی‌ تألیف شده است.

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با توجه به استقبال گستردۀ عالمان، مفسران و محققان علوم قرآنی و نیز علاقه مندان به ادب فارسی، چاپ جدید این کتاب را با تقریظ عالمانۀ مرجع عالی‌قدر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(دام ظله) به انجام رسانده است.


مطالب مرتبط