تحولات اخیر منطقه از خروج سربازان آمریکایی از سوریه تا شکست اسرائیل در نبرد غزه و مقاومت مردم یمن نشان از پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت دارد.

پیروزی بزرگی در راه است

پیروزی بزرگی در راه است

خبر کوتاه اما پرمعنا و حامل پیامهای روشنیبرای همه دوستان و دشمنان جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا و سطح بین الملل است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است، همه نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می کند. این خبر به تنهایی نشان از پیروزی راهبرد مقاومت در مقابل آمریکا و قدرت های جهانی دارد. ترک سوریه از سوی امریکا، شکست بزرگی برای اردوگاه غرب و متحدان منطقه ای آن مانند ترکیه، رژيم های عربی و به ویژه اسراییل خواهد بود؛ کشورهایی که با تمام توان، تلاش کردند تا با حمایت همه جانبه از تروریست های وحشی و جنایتکار و به بهای نابودی کامل زیرساخت های سوریه و قتل و آوارگی فجیع میلیون ها نفر از ساکنان آن، یکی از اضلاع پایدار محور مقاومت اسلامی در منطقه را درهم بشکنند و از این طریق، زمینه را برای محاصره، تضعیف و در نهایت نابودی دیگر محورهای آن از جمله ایران،حزب الله لبنان و... فراهم کنند.

یادمان نرود که آمریکایی ها تا همین چندی پیش جز به سرنگونی حکومت سوریه و جداشدن سوریه از محیط کشورهای مقاومت راضی نمی شدند. حالا بدنبال خروج فوری از سوریه هستند، آن هم با این ادعا که ما توانستیم داعش را شکست دهیم. دیگر همه دنیا می داند که مدیریت بحران داعش و شکست آن در منطقه با همکاری ایران، سوریه، عراق و گروههای مقاومت صورت گرفته است. البته این همه خبر نیست، سفر عمرالبشیر رئیس جمهور سودان به دمشق بعنوان یکی از متحدان عربستان در منطقه نیز نشان از شکست سیاستهای محور عبری،عربی، غربی دارد. چنانکه الجزیره عربی در گزارشی می گوید: « خروج نظامی یا سیاسی آمریکا از سوریه به معنای آن است که سیاست و منطق ایران در تعامل با بحران سوریه به پیروزی نائل شده است البته این به مرزهای سوریه محدود می شود.»

در آن سوی دیگر منطقه، مقاومت جانانه مردم و انصارالله یمن در مقابل حملات وحشیانه رژیم سعودی و ضربات سنگین مقاومت یمن به ارتش سعودی و هدف قرار دادن مراکز نظامی و اقتصادی آن در شرایط محاصره ، برگی دیگر از شکستهای آمریکا و متحدانش را در منطقه رقم زده است. حالا سعودی ها و مزدورانش حاضر به مذاکره با گروهی شده اند که آن را تروریستی می دانستند و به قصد نابودی آن به یمن حمله کردند. رای سنای امریکا به خروج 30روزه آمریکا از جنگ یمن بخوبی گویای شکست در یمن برای آنان است.

از کشور بزرگ و مقاوم یمن به باریکه غزه در فلسطین برویم، جایی که اسرائیل چند هفته پیش سریعترین شکست تاریخی خود را در مقابل گروه های مقاومت فلسطینی تجربه کرد وحالا بدنبال کشیدن دیوار به دور خود برای تامین امنیت شهروندان صهیونیست است. رژیمی که شعار از نیل تا فرات را برای خود برگزیده بود و حالا در سرزمینهای اشغالی هم احساس امنیت نمی کند.

همه این تحولات نشان از پیروزی بزرگ در سطح منطقه ای و بین المللی برای جبهه مقاومت و به بار نشستن ثمرات آن است. باید منتظر بود و به روزهای آینده چشم دوخت تا عمق این پیروزی را درک کرد.

مطالب مرتبط