در جهان اسلام برای نخستین بار در کلمات نورانی حضرت رضا (ع) تعبیر مدیریت بدن مطرح شده است.

کتاب سبک زندگی رضوی (بهداشت غذا و تغذیه)

کتاب سبک زندگی رضوی (بهداشت غذا و تغذیه)

مشخصات کتاب:

عنوان: سبک زندگی رضوی4 (بهداشت غذا و تغذیه)

نویسنده: محمد تقی فعّالی

ناشر: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع)

سال چاپ: 1394

کتاب سبک زندگی رضوی با موضوع «بهداشت غذا و تغدیه» از مجموعه کتاب ۸ جلدی سبک زندگی رضوی می باشد که به قلم محمد تقی فعالی و توسط انتشارات بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) نوشته و چاپ گردیده است. این مجموعه کتاب درچارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی مبتنی بر آموزه های رضوی تدوین شده است.

5bb32373e221e.jpg

در این اثر سعی شده تا حد امکان تمام نکات قرآنی در باب فرهنگ رضوی پیش نگاه خوانندگان قرار گیرد گذشته از اینکه از مثال، جمله های کوتاه و کلمات قصار استفاده شده است. در نگارش این کتاب سعی شده به مباحثی توجه شود که واقعا بتواند در زندگی روزمره مورد استفاده قرار بگیرد.

در این کتاب از سخنان و احادیث امام رضا ( علیه السلام) در قالب سه فصل استفاده شده است.

فصل اول؛ بهداشت، سلامت و مدیریت بدن؛

فصل دوم به زرین نامه سلامت؛

فصل سوم به خوراکی ها

بخشی از کتاب:

اهمیت بدن خصوصا ظاهر آن در هیچ دوره ای از تاریخ بشر به مانند امروز مورد تاکید قرار نگرفته است. تامل در روایات رضوی به ما می گوید بدن جایگاه مهمی دارد. بدن در جریان دنیای مدرن، فردی شده و هرکس دوست دارد به صورتی کاملا آزادانه آن را مدیریت نموده و به نمایش گذارد. این امر در فرهنگ مدرن یه مدیریت بدن معروف شده است و البته این نکته قابل توجه هست که در جهان اسلام برای نخستین بار در کلمات نورانی حضرت رضا (ع) تعبیر مدیریت بدن مطرح شده است.


مطالب مرتبط